Nezisková organizácia PAREZKA N. O.

FOTOGALÉRIA 2021

Fotogaléria 2021

ČO PRINIESOL ROK 2021

6.12.2021

Mikulášske balíčky k detičkám došli na čas, ďakujeme za krásne fotky a detičkám prajeme krásneho Sv. Mikuláša.

Sme radi a vďačný každému kto pomohol aby sme deťom dnes vyčarili úsmevy a potešili ich.

24.11.2021

Mikulášske balíčky dnes odoslané, odovzdané osobne

– deťom z PPB, JIA a ich súrodencom

– ZŠ- Jarmočná 96 Ždaňa

– Materská škola Domček Valaliky

– Detský domov Nižná Myšľa

Tento rok vďaka VAŠEJ pomoci sme mohli potešiť viacero detičiek. Z úprimného a obrovského srdca ĎAKUJEME

Tím PAREZKA

19.11.2021

4.10.2021 sme mali aukciu dvoch obrazov , ktoré boli maľované na našej akcií „Maľovanie pod altánkom“. Vydražila si ich Natálka za 72 eur. Ďakujeme jej zo srdca za peniažky, ktoré nám poslala a rozhodla sa k tomu ešte obrazy

„Večerníček-domček“ autor obrazu Alžbetka obraz „Západ slnka-sen“ autor obrazu Olívia ponechať v centre PAREZKA. Veľmi si to vážime. Obrazy už zdobia stenu v PAREZKE a pripomínajú nám krásne strávení čas.

Za peniažky od Natálky sme zakúpili POP IT hračku, ktorá je veľmi vhodná práve pre deti s PPB a precvičovanie si ručičky. Veríme, že detičky budú mať veľkú radosť z nej.

 

18.11.2021

Ďakujeme zo srdca PhDr. Silvia Hadžuriková a žiakom tried I.PSA, I.PSB, I.M, II.PSA, II.PSB, III.PSA, III.PSC, III.M, III.FL, IV.M, IV.FL Stredná zdravotnícka škola v Michalovciach, že počas TÝŽDŇA POVEDOMIA O PPB 17-23 OKTÓBER 2021 vyzbierali krásnu sumu 272,50 € aby sme mohli zakúpiť kopec sladkosti a rozdať ich detičkám na deň Sv. Mikuláša Veríme, že detičky sa veľmi potešia.

15.11.2021

Zo srdca ďakujeme pani Beáta Krivačková-Mateková za krásne Mikulášske balíčky aby sme potešili detičky. Veľmi si to vážime, že aj tento rok ste nám pomohli.

Taktiež nás potešili 2 balíky plné sladkosti a hračiek pre detičky. Ďakujeme Gabike Záhorskej a Terezke Vajdovej, že aj tento rok nám pomáhajú potešiť detičky k dňu Sv. Mikuláša.

Ďakujeme z úprimného srdca všetkým za pomoc, aby sme aj tento rok vyčarili detičkám úsmev na tváričke.

Tím PAREZKA

27.10.2021

Už čoskoro príde Sv. Mikuláš a obdarúva hlavne tých najmenších sladkosťou, drobnosťou, ktorá urobí deťom nemalú radosť.
Detičky sa ráno na sv. Mikuláša tešia, ako rozbalia balíčky a vytiahnu z nich kopec dobrôt.
Ak nám chcete pomôcť vyčariť radosť a úsmev detí z PPB a JIA pošlite nám akúkoľvek maškrtu, drobnosť.
Spoločne tak urobíme radosť tým najmenším.
Ďakujeme Tím PAREZKA

22.10.2021

Máme skvelú správu.
Axis International rehabilitation center Piešťany venuje v rámci týždňa povedomia PPB 2-týždňový rehabilitačný program pre dieťa z PPB.
Tešíme sa z toho veľmi.
Dnes prebehlo aj losovanie.
Kto je náš šťastlivec? Vylosovali sme Karolínku, srdečne blahoželáme a prajeme aby rehabilitačný program v Axis veľmi pomohol k napredovaniu.

18.10.2021

Dnes je modrý deň, všetko v morom, ďakujeme za to, že šírite povedomie o PPB. Ďakujeme Strednej zdravotníckej škole-Michalovce, ZŠ Jarmočná Ždaňa, MUDr. Petrovi Koppalovi, deťom z PPB a ich rodičom za krásne fotky v modrom a podporu tento týždeň povedomia o PPB
Tím PAREZKA

15.10.2021

Dnes nám pán Jaroslav Hreščák – RETRA www.STAVEBNE-REZIVO.SK

venoval novučičkú laserovú tlačiareň do nášho centra PAREZKA.

Zo srdca mu ďakujeme za tento dar veľmi nám pomôže pri našej práci.
Ďakujeme veľmi

30.9.2021

Vilko tiež mohol absolvovať tento rok potrebné cvičenia, terapie vďaka 2% a darcom, ktorý tak rozhodli 2% venovať. Ďakujeme mamke za fotky a Vilkovi želáme aby čo najviac napredoval.
Každý úspech nás teší a dáva nám pocit, že to čo robíme má zmysel.
Tím PAREZKA

30.9.2021

Leo tiež mohol absolvovať tento rok potrebné cvičenia, terapie vďaka 2% a darcom, ktorý tak rozhodli 2% venovať. Ďakujeme mamke za fotky a Leovi želáme aby čo najviac napredoval.
Každý úspech nás teší a dáva nám pocit, že to čo robíme má zmysel.
Tím PAREZKA

30.9.2021

Aj Emke pomohli 2% od darcov absolvovať liečenie v Dunajskej Lužnej-Tetis, aby mohla nadpredovať. Emka už niekoľko rôčkov neustále na sebe pracuje aby ručičku čo najviac rozhýbala.
Sme vďačný maminke a Emke za fotky z liečenia veľa úspechov aj naďalej prajeme.
2% majú zmysel!!!
Tím PAREZKA

30.9.2021

Dianka je ešte veľmi maličká no má za sebou už operáciu ručičky, pomáhajú jej rôzne terapie. Vďaka 2% ich môže absolvovať čo najviac. Ďakujeme darcovia zo srdca
Sme vďačný za poslanie krásnych fotiek maminke a Dianke. Prajeme veľa usilovnosti a síl neustále zlepšovať ručičku
Tím PAREZKA

30.9.2021

Karolínka tiež od malička bojuje z PPB a vďaka terapiám
napreduje.
Ďakujeme mamke Karolínky za fotky a želáme veľa síl neustále zlepšovanie hybnosti v ručičke.
Vďačný sme aj darcom 2%, že dávajú nádej Karolínke v ďalších cvičeniach aby mohla napredovať
Tím PAREZKA

30.9.2021

Sofijka vďaka 2% mohla tiež absolvovať náročné ale pre ňu veľmi prospešné rehabilitácie v súkromnom rehabilitačnom centre, ktoré ju posúvajú stále dopredu.
Držíme palce v napredovaní a sme veľmi vďačný maminke a Sofijke za krásne fotky a darcom za venovanie 2%.
Tím PAREZKA

30.9.2021

Julinka je veľmi šikovná, rehabilitácie v súkromnom rehabilitačnom centre jej veľmi pomáhajú napredovať. Prajeme Julinke nech ručička poslúcha a čo najviac sa zotavuje.
Sme vďačný maminke a Julinke za fotky z cvičenia a naším darcom 2%.-BEZ VÁS BY TO NEŠLO- ĎAKUJEME ZO SRDCA
Tím PAREZKA

30.9.2021

Sme vďačný za tieto krásne fotky Teovi a jeho mamke. Vďaka venovaným 2% mohol Teo aj tento rok absolvovať liečenie v Kováčovej-Marína.
Venovať 2% má veľký zmysel.
Ďakujeme VÁM za to, že myslíte na detičky z PPB.
Prajeme Teovi a jeho rodičom veľa sily a hlavne nech sa ručička čo najviac zlepšuje.
Tím PAREZKA

30.9.2021

Venovať 2% má veľký zmysel. Katka vďaka 2% mohla aj tento rok absolvovať liečenie v Kováčovej. Ďakujeme za krásne fotky z liečenia Katkinej mamke.
Prajeme veľa sily a hlavne nech sa ručička čo najviac zlepšuje.
Tím PAREZKA

29.9.2021

Poranenie brachiálneho plexu je poškodenie nervov v sieti nervov, ktoré riadia všetok pohyb a pocity v jednom alebo oboch ramenách. Tieto poranenia sa najčastejšie vyskytujú počas pôrodného procesu (postihujúce ruku (ruky) dieťaťa, môžu sa však vyskytnúť po nehodách s motorovým vozidlom alebo pri zranení spôsobenom pri futbalových alebo hokejových nehodách. Toto je len niekoľko spôsobov, ktorými môže osoba utrpieť poranenie brachiálneho plexu.
Poškodenie nervov v súčasnej dobe nie je možné vyliečiť, čo spôsobuje, že mnohé poranenia brachiálneho plexu sú celoživotné poranenia spôsobujúce bolesť a obmedzené používanie postihnutej ruky. Tieto zranenia je často ťažké prehliadnuť, pričom stále spôsobujú bolesť meniacu život fyzicky i psychicky, a preto je vaša pomoc pri získavaní finančných prostriedkov životne dôležitá pre pomoc detí z PPB. Pomoc pre rôzne aktivity kde budú mať zranení a ich rodiny príležitosť spojiť sa s veľa ľuďmi, ktorí prežívajú podobné skúsenosti. Stretnutie oživuje priateľstvá a poskytuje veľmi potrebné informácie a podporu členom komunity brachiálneho plexu.
Ďakujeme Tím PAREZKA

28.9.2021

Ako rýchlo plynie čas, už je to 3 roky od založenia PAREZKA N.O.
Za toto obdobie sústredila všetky svoje aktivity na pomoc iným.
Veľký deň pre PAREZKU 28. september – výročie jej vzniku, bude príležitosť pre Vás osláviť a podporiť PAREZKU
Prvým darom! Alebo pravidelným darom každý mesiac!
Pošlite dar na účet PAREZKA N.O.
IBAN: SK33 8330 0000 0021 0150 6245 a podporte tak činnosť organizácie!
Alebo si vyberte komu pomôžete priamo na účet rodiny, ktorá potrebuje pomoc na liečbu PPB a JIA.
Neexistuje dar, ktorý by bol malý, zanedbateľný alebo nevyužiteľný. Každú formu podpory si veľmi vážime.
Ďakujeme PAREZKA Tím

22.9.2021

Jesenná rovnodennosť a Babie leto
Prvý jesenný deň pripadol tento rok na 22. september. Začiatok astronomickej jesene. Je to taktiež deň, kedy môžeme na chvíľu spomaliť, poobzerať sa okolo seba a vychutnať si ovocie našej práce.
Príroda dostáva energie jesene a zo svojho plného rohu hojnosti zasypáva polia obilím, záhrady kvetinami, ovocím a plodmi. Je tu čas zberu dozretých plodov. Zvoľna však pribúda chlad a vlhko. Prichádza obdobie dlhších a chladnejších nocí – jeseň. Pripravujeme sa na dlhé zimné obdobie a odpočinok.
Babie leto
Je obdobie babieho (či indiánskeho) leta, vo vzduchu je možno spozorovať ľahké pavučiny.
Krásnu úrodnú a farebnú jeseň prajeme
Tím PAREZKA

21.9.2021

Ďakujeme za priazeň, ktorú nám venujete.
Ďakujeme, že nám pomáhate podať pomocnú ruku tam kde to potrebujú. Iba vďaka VÁM môžeme pomáhať iným.
Tím PAREZKA

6.9.2021

4.9.-5.9.2021 v centre PAREZKA bolo krásne – slnečno a hlavne farebne. Maľovalo sa rôznymi technikami, kreslilo, vyrábali sme pohľadnice, sviečky, odlievali živicu, detičky nám ozdobili jelenčeka svojimi odtlačkami prstov. Zabavili sme sa ohadzovaním Farbami HOLI, ktoré vytvorili nádherné farebné oblaky. Nechýbalo občerstvenie, trampolína a tombola pre rodičov a deti. Sme veľmi radi, že sa popoludnia sobotu a nedeľu vydarili. Tešíme sa na ďalšie akcie v PAREZKE. Ďakujeme aj naším pomocníkom Adamovi, Natálke, Patrikovi, Lukášovi, Patrikovi za skvelú spoluprácu.
Naša vďaka patrí aj TESCO STORES SR organizátor grantového programu a partner Programu Nadácia Pontis, že podporila tento krásny projekt.

12.8.2021

Sme veľmi radi, že aj tento rok k nám do PAREZKY prišli detičky v rámci LETNEJ ŠKOLY zo ZŠ – Ždaňa. Názov tento rok majú OSTROV POKLADOV
Ďakujeme za krásne popoludnie strávené rôznymi aktivitami.
Každého sme odmenili medailami, koláčikom nechýbala citronáda na občerstvenie. Malím pirátom želáme nech sa im aj zajtra darí v hľadaní pokladov.
Tešíme sa na ďalšie stretnutia, veríme, že už čoskoro pri maľovaní pod altánkom.
Ďakujeme Nadácií Volkswagen za pomoc a podporu pri realizácií projektu oddychovej zóny s krásnym altánkom. Aj dnes nám altánok veľmi poslúžil pri našich aktivitách.

9.8.2021

Obloha nám opäť ponúkne nebeské divadlo. Blíži sa noc jasních Perzeíd, ktoré rozžiaria letnú nočnú oblohu. Sleduj najjasnejší meteor!
Začiatkom augusta môžeme na nočnej oblohe pozorovať každoročne sa opakujúce nebeské divadlo – meteorický roj Perzeíd.
Zo súhvezdia Perzea vylietajú padajúce hviezdy. Práve preto tento meteoricky roj dostal názov Perzeidy.
Sú to prachové častice pochádzajúce z kométy 109P/Swift-Tuttle. Po vniknutí do zemskej atmosféry zhoria vo výške vyše 80 kilometrov nad povrchom zeme.
Perzeidy prichádzajú presne. Meteorický roj činný od 15. júla do 23. septembra s maximom aktivity v noci z 12. na 13. augusta 2021.
Všetkých romantikov, nadšencov nočnej oblohy, hvezdárov čaká vrchol letnej astronomickej sezóny. Tento rok by nemal pozorovanie meteorov svojim žiarením rušiť Mesiac a aj predpoveď počasia je sľubná s jasnou oblohou.
Krásne pozorovanie a jasnú oblohu prajeme.

7.7.2021

Pred rokom sme v centre PAREZKA vysadili ovocné stromčeky a kríky do ekozóny. Egreše a ríbezle nám priniesli už prvé plody. Pochutnali sme si už na čiernych, červených, bielich ríbezliach a egrešoch. Sú ozaj veľmi chutné.

4.7.2021

Náš hlavný rozhodca Bc. Roman Krupa viedol celý turnaj a tiež vymyslel disciplíny. Preto mu patrí naša veľká vďaka. Veríme, že zasa niečo spolu vymyslíme a znova sa stretneme pri ďalšej krásnej akcii.

4.7.2021

Predstavíme vám aj dnešných súťažiacich. Vytvorili sme družstvá tentoraz s 3 súťažiacimi. Rozdávali sa medaile, poháre aj ceny. Nechýbalo aj tričko s vlastným logom
v disciplíne tričko a vytvorenie logo získali
1. miesto Viktória – Sofia Spišáková
2. miesto Rebeka- Salome Vincová
3. miesto Shvets Vsevolod
udelili sme ešte dodatkové miesta v tejto disciplíne a ohodnotili sme trička a logo medailami
Zuzka Micenková, Olívia Chalachanová, Alexia Balogová a Peťko Micenk
v disciplíne lukostreľba získali
1. miesto „Baranček Team“ Emília Shvets, Vsevolod Shvets a Simonka Slovenská
2. miesto sa umiestnili 2 družstva „Zlatý kvet Team“ Olívia Chalachanová, Viktória – Sofia Spišáková, Juliana Chalachanová
„Zlatý delfín Team “ Janka Micenková, Peťko Micenko, Jozef Poustings
3. miesto sa umiestnili 2 družstva “ Kvietky Team“ Mária Vinczsová, Rebeka – Salome Vincsová, Alexia Balogová, „Zlatý motýľ Team“ Sofia Micenková, Zuzka Micenková, Ninka Micenková
v disciplíne petang
1. miesto „Zlatý delfín Team “ Janka Micenková, Peťko Micenko, Jozef Poustings
2. miesto boli až 3 teamy úspešné s rovnakým počtom bodov „Zlatý motýľ Team“ Sofia Micenková, Zuzka Micenková, Ninka Micenková, „Zlatý kvet Team“ Olívia Chalachanová, Viktória – Sofia Spišáková, Juliana Chalachanová, „Baranček Team“ Emília Shvets, Vsevolod Shvets a Simonka Slovenská
3. miesto “ Kvietky Team“ Mária Vinczsová, Rebeka – Salome Vincsová, Alexia Balogová
v disciplíne horolezecká stena
1. miesto „Zlatý kvet Team“ Olívia Chalachanová, Viktória – Sofia Spišáková, Juliana Chalachanová
2. miesto „Zlatý motýľ Team“ Sofia Micenková, Zuzka Micenková, Ninka Micenková
3. miesto „Baranček Team“ Emília Shvets, Vsevolod Shvets a Simonka Slovenská

4.7.2021

Dnes sme mali v PAREZKE posledný turnajový deň. Prinášame vám teda aj krátke zhrnutie celkového turnaja.
Chceme sa poďakovať cukrárne Sweet Art Ro Si z Čane, ktorá nám každý deň upiekla veľmi chutnú tortu. Zvonku sa zdá byť každý deň rovnaká ale prekvapenie bolo pri rozrezaní torty každý deň sme mali inú príchuť. Prvý deň bola jahodová, druhý deň banánová a tretí dnešný deň čokoládová. Ďakujeme za krásne prekvapenie na, ktorom si každý pochutnal.

3.7.2021

Dnes bolo aj slávnostné otvorenie nášho altánku, ktorý sme mohli postaviť vďaka Nadácií Volkswagen. Ďakujeme aj starostovi obce Ždaňa Ing. Jánovi Kokardovi, že prišiel a prestihli sme spolu stuhu, pokrstili altánok netradične bublinkami. Ďakujeme aj pani riaditeľke Súkromnej materskej školy Domček Valaliky Márií Andrejkovičovej , ktorá nám pomáhala

3.7.2021

Vyhodnotenie dnešného turnajového dňa
v disciplíne lukostreľba
1. miesto „Team Čaňa“ Natalka Chalachanová a Adam Chalachan
2. miesto obsadili s rovnakým počtom bodov až 2 družstvá „Celebrity Team“ Alexandra Juhaszová a Alžbetka Slovenská ,
„Les Francais Team“ Sami-Yann Touati a Adam Touati
3. miesto “ Fénix Team“ Timko Záhorský a pomocníci Lukáš a Vladko
v disciplíne horolezecká stena
1. miesto „Les Francais Team“ Sami-Yann Touati a Adam Touati
2. miesto „KM Team“ Danko Vilk a Danko Ružinkovič
3. miesto „Fake Brands“ Patrik Vilk a Patrik Graban
v disciplíne petang
1. miesto „Nike Team“ Ninka Buchlová a Riško Zupko
2. miesto „SUS Team“ Simonka Teleszová a Dáška Ruščaková
3. miesto “ FC Šmece Team“ Peťko Čigaš a Sebastián Lacko
v disciplíne stolný futbal
1. miesto obsadili s rovnakým počtom bodov až 2 družstvá
„Les Francais Team“ Sami-Yann Touati a Adam Touati
“ Fénix Team“ Timko Zahorský a pomocníci Lukáš a Vladko
2. miesto „SUS Team“ Simonka Teleszová a Dáška Ruščaková
3. miesto obsadila 2 družstva s rovnakým počtom bodov
“ Dáška a Peťko Team“ Dáška Majerská a Peťko Slovenský,
“ FC Šmece Team“ Peťko Čigaš a Sebastián Lacko
Ani dnes nechýbala disciplína vlastné logo na tričku víťazom tejto disciplíny sa stali „Celebrity Team“ Alexandra Juhaszová a Alžbetka Slovenská
Ďakujeme naším pomocníkom aj súťažiacim za krásny turnajový deň.

3.7.2021

Sme veľmi radi, že dnes si v turnaji zasúťažil aj náš Timko, pricestoval k nám zďaleka. Aby sme vyrovnali sily našich súperov pomáhali Timkovi až dvaja pomocníci Lukáš a Vladko. Timkov tím sa volal „FÉLIX TEAM“ vyhral v disciplíne lukostreľba 3.miesto a 1. miesto stolný futbal. V miestnosti Snoezelen sa Timkovi páčilo, a nechýbala aj fotka pri stromčeku čerešňa, ktorý sme pred rokom vysadili a Timko si ho vybral. Ďakujeme, že sme sa mohli aj osobne spoznať. Timko je veľký bojovník aj napriek ďalekej ceste všetko zvládol.

2.7.2021

Dnešný prvý deň turnaja sme úspešne zvládli. Súťažilo spolu 18 detí. Nechýbala torta a guľáš. Detičky si najprv nakreslili vlastné logo a názov tímu na tričko. Najkrajšie sme ocenili medailou, pohárom a cenou v tejto disciplíne vyhrala Emka Iglaiová a Bianka Rusiňaková názov tímu „EMKA A BIANKA TEAM“
v disciplíne petang
1. miesto Šimon Koman a Filip Hric “ MC BLESK TEAM“
2. miesto Nela Buchlová a Soňa Komanová „DIEVČATÁ TEAM / GIRLS“
3. miesto Matúš Lechan a Richard Okoš „PREDÁTORI“
v disciplíne lukostreľba
1. miesto Štefania Lechanová a Anna Lechanová „SUPER DELFÍNY“
2. miesto Sára Havrišáková a Gréta Gergeľová „ZLATÝ ŠTVORLÍSTOK“
3. miesto Michal Iglai a Martin Iglai „KAMARÁTI“
v disciplíne stolný futbal
1. miesto Diana Štipčičová a Dáša Majerská „D a D TEAM“
2. miesto Šimon Koman a Filip Hric “ MC BLESK TEAM“
3. miesto Emka Iglaiová a Bianka Rusiňaková „EMKA A BIANKA TEAM“
v disciplíne horolezecká stena
1. miesto Simona Slovenská a Daniel Nadzon „CS:GO TEAM“
2. miesto Matúš Lechan a Richard Okoš „PREDÁTORY“
3. miesto Michal Iglai a Martin Iglai „KAMARÁTI“
Ďakujeme všetkým čo pomáhali aj naším dobrovoľníkom.
Tešíme sa už zajtra si zasúťažia staršie deti 11-15 r. a dobrovoľníci.
Celý turnaj viedol rozhodca Bc. Roan Krupa.

28.6.2021

Nultý ročník športovo – integračný turnaj PAREZKA podporený Nadáciou SPP z grantového programu Športuj aj Ty! Prípravy v plnom prúde, ceny pripravené pre našich súťažiacich. Tešíme sa na vás už tento piatok.
Tím PAREZKA

4.6.2021

25.mája sme na fb. stránke parezky vyhlásili uterákovú súťaž, žiaľ nikto sa neprihlásil. Preto nemáme žiadneho víťaza. Aj napriek tomu sme sa rozhodli knižku „STOPÁROV SPRIEVODCA GALAXIOU“ – kompletné vydanie kultovej päťdielnej trilógie od Douglasa Adamsa venovať do knižnice žiakom ZŠ Jarmočná Ždaňa a dnes sme ju odovzdali pani riaditeľke.
Veríme, že si knižku prečíta čo najviac žiakov.

1.6.2021

Milé detičky
želáme vám nielen na DEŇ DETÍ, ale po všetky dní pevné zdravie, veľa radosti, nech na vašich tváričkách žiari iba úsmev, v srdiečku
nech rastie šťastie nech dostávate od svojich blízkych kopec lásky.
To vám zo srdca praje Tím PAREZKA
Ďakujeme za krásne fotky, ktoré ste nám poslali sme radi, že k vám darčeky od nás došli včas.
Detičky sme potešili darčekmi vďaka darom od darcov Veronike, Marcelke, Dáške, Miarianke, Natálke, Ľubke a Ľubošovi, ktorý nám už niekoľko mesiacov posiela dar na PAREZKU N.O. spolu 172,- eur Darčeky sme zakúpili a poslali poštou 24 detičkám z PPB a JIA.

04.05.2021

13.04.2021 sme publikovali VÝZVU HĽADAJ S NAMI HVIEZDY AJ TY
súhvezdie Herkules, Regulus – Lev, Spica – Panna, Arcturus – Pastier.
MALÚ ÚLOHU sme s Alžbetkou splnili a 30.04.2021 o 21:10 hod nám krásne svietili hviezdy tak sa nám ich podarilo pozorovať. Trošku sme aj vymrzli lebo bolo chladno. Našli sme Leva, Pannu a Pastiera. Najjasnejší bol Pastier za nim Panna a nakoniec najmenej svietil Lev.

22.4.2021

Deň 22.apríl, pre mnohých známy aj ako Deň zeme, je venovaný našej planéte. Tento deň si v Amerike pripomínajú od roku 1970 a v Európe od roku 1990. Aspoň v tento deň by sme sa mohli zamyslieť na dopady ľudskej činnosti na životné prostredie. Aj vďaka súčasnej situácii sme si mohli všimnúť ako negatívne vplýval človek na prírodu bez toho aby si to nejako uvedomoval.
My v PAREZKE N. O. si taktiež uvedomuje vážnosť situácie, a preto sme tiež začali minulého roku konať. Našou ekozónou sa snažíme podporiť životné prostredie, ktoré prináša do nášho areálu biologickú rozmanitosť. Aj týmto spôsobom prepájame ľudí s prírodou, najmä deti. V dnešnej dobe je dôležité učiť deti láske k prírode a hovoriť o jej dôležitosti pre život nás všetkých na tejto planéte.
A na to dávame dôraz aj my a robíme všetko pre to aby sme sa nie len v našom centre zžili s prírodou a konali v súlade so životným prostredím, ale aj aby sme k láske k prírode doviedli aj našich najmenších a vzdelávali ich v tejto oblasti.

21.4.2021

Ekozónu v centre PAREZKA sme doplnili o zaujímavý domček pre hmyz, aby si v ňom našli svoje miesto aj včielky samotárky a rôzne chrobáčiky. Časom sa nám možno podarí urobiť aj hotel pre hmyz a domček pre veveričky či krmítka pre vtáčikov – popracujeme na tom.
Zasadili sme aj rakytník , ktorý má veľa vitamínu C. Do bylinkového slimáčika sme vysadili aj ďalšie zaujímavé bylinky ako Kozlík lekársky, Rimbaba žltá, Ruta voňavá, Borak lekársky, Včelník moldavský, Silfia prerastená, Bedrovník obyčajný aj Šalviu lekársku. Ukážeme Vám pár fotiek ako nám to išlo. Ekozónu budeme neustále dopĺňať o ďalšie zaujímavé rastlinky.

20.4.2021

Včera sme sa cestou z Viedne zastavili aj u pani Vlastičky, ktorá je skvelá včelárka. Mali sme v pláne si od nej zakúpiť aj úlik s včeličkami ale kvôli chladným dňom a zlému počasiu sme to museli odložiť. Budeme čakať až sa oteplí a včielky nám pani Vlastička dovezie priamo do našej ekozóny v PAREZKE. Ak sa nám podarí získať aj financie, sponzora, postaví nám krásny API domček, ktorý slúži na liečenie rôznych ochorení. Zatiaľ sa zoznámime zo všetkým čo včielky potrebujú ako sa o ne starať. Včielky sú nesmierne dôležité pre náš ekosystém, preto v centre vznikla aj ekozóna, o ktorej už viete kde sme vysadili ovocné stromčeky, bylinky a kvety aby včielkam u nás bolo dobre. Ďakujeme za podporu ak sa Vám naše plány páčia.

19.4.2021

Maličká bojovníčka Dianka s rodičmi ma dnes veľmi milo prekvapili, kuriérom mi poslali takúto prekrásnu kyticou k narodeninám. Potešili ste ma veľmi, zo srdca Vám za kytičku ďakujem. Veľmi si to vážim, urobili ste mi veľkú radosť. Bojovníčke Dianke prajem nech čo najviac napreduje.
Ďakujem

19.4.2021

Grétka, Timotejko a Alžbetka dnes mali ďalekú cestu až do Viedne. Naši bojovníci s parezou plexus brachialis boli na kontrole u pána doktora Univ.- Prof. Dr. Robert Schmidhammer v Millesi Center. Timotejka čaká zajtra už tretia operácia preto mu držíme palce nech všetko dobre dopadne. Alžbetka a Grétka zatiaľ operáciu nepotrebujú no čaká ich o pár mesiacov ďalšia kontrola znova vo Viedni. Bojovníkom držíme palce v napredovaní a na Timotejka zajtra budeme myslieť aby všetko bolo v poriadku.

19.4.2021

Dnes oslavuje svoje narodeniny členka nášho tímu PAREZKA N.O. Lucia. Tá to nemala v živote ľahké. Ani v najťažších chvíľach sa nevzdala a jej bojovnosť nás dostala až k neziskovej organizácií.
K jej dnešným 42. narodeninám by sme jej chceli v mene členov PAREZKY N. O. zaželať všetko najlepšie. A keďže vieme, čo pre ňu naša organizácia znamená, najlepším darčekom pre ňu bude, ak sa spojíme a prispejeme ľubovoľnou sumou na účet PAREZKY N. O. aby aj naďalej mohla podávať pomocnú ruku tým, ktorí to najviac potrebujú.
Pridajte sa aj Vy a vyzbierajme spolu na Luckine narodeniny pre PAREZKU N. O. sumu 500€
IBAN: SK33 8330 0000 0021 0150 6245 účet PAREZKA N.O. pre činnosť neziskovej organizácie PAREZKA N.O

18.4.2021

Pri poslednej výzve sme Vám spomínali, že pre Vás pripravujeme novinku.
Nadišiel čas Vám ju aj takto oficiálne predstaviť!
A naša NOVINKA je…
HVEZDÁRNIČKA priamo v centre PAREZKA
Momentálne začínajú v našom centre práce na novej streche. Avšak nebude len taká obyčajná. Konkrétne ide o strechu, cez ktorú bude možné pozorovať hviezdy a iné úkazy na našej oblohe alebo v našej galaxii. Vďaka tomu môžeme v našom centre vybudovať pre našich návštevníkov aj hvezdárničku, kde si, veríme, prídu na svoje malí aj veľkí. O tom ako sa nám darí a ako pokračujeme s výstavbou tejto strechy Vás budeme pravidelne informovať.
Neberieme to na ľahkú váhu a dôkazom toho je aj získavanie znalosti v oblasti astronómie na základe kurzov, ktoré už v súčasnosti navštevujeme. Vďaka tomu Vám budeme môcť priniesť vždy čerstvé informácie ohľadom našej oblohy a jej úkazov a postupom času aj zodpovedať Vaše otázky týkajúce sa tejto sféry.
Pri tejto príležitosti sme sa tiež rozhodli, vzhľadom na to, že o naše výzvy máte záujem vytvoriť osobitnú skupinu výziev, zameranú astronomickým smerom. V súčasnosti práve prebieha prvá z nich. Môžete ju nájsť na našej nástenke alebo aj v albume pod názvom VÝZVY 2021. fb stránka https://www.facebook.com/parezkaneziskovaorganizacia
A ako to chodí, za splnenie výziev by malo byť aj určité ocenenie…
Nezabudli sme na to ani my a pripravili sme si pre našich malých astronómov diplomy.

18.4.2021

VÝZVA
POZORUJ S NAMI METEORICKÝ ROJ AJ TY!
Prichádzame s novou výzvou!
V súčasnosti nám už jedna výzva z oblasti astronómie prebieha, pretože ju nebolo možné uskutočniť kvôli nevhodným podmienkam na oblohe, ale veríme, keďže obloha nám dáva druhú šancu, že na druhý pokus sa nám to už všetkým podarí.
My však prichádzame s ďalšou, trocha inou…
Úlohou tejto výzvy už nebude hľadanie hviezd, ale pozorovanie meteorických rojov.
Konkrétne meteorický roj Lyridy a meteorický roj Eta Akvaridy.
Tieto meteorické roje budú činné viacej dní, a preto veríme, že sa Vám podarí našu výzvu splniť.
Budeme radi, ak nám z plnenia našej výzvy pošlete fotografie, ktoré následne zverejníme.
Pre bližšie informácie Vám prikladáme link cez ktorý si zadarmo môžete stiahnuť text, ktorý sme pre Vás o týchto dvoch meteorických rojoch pripravili. Pri akýchkoľvek problémoch nás kontaktujte a text Vám zašleme správou.

17.4.2021

Príroda sa nezadržateľne zobúdza a v centre PAREZKA nám už krásne zakvitla nektarinkamáme z nej veľkú radosť. Aj ostatné stromčeky pomaličky pučia, už čoskoro sa nám celá alej ovocných stromčekov, ktorú sme pred rokom pre detičky vysadili ukáže v plnej kráse.

13.4.2021

VÝZVA HĽADAJ S NAMI HVIEZDY AJ TY!
S novým mesiacom nám prichádza aj nová výzva. Táto sa bude týkať hviezd a nočnej oblohy.
Dobre sa oblečte, vezmite si so sebou slabšie svetlo alebo tlmenú baterku a nájdite miesto, odkiaľ máte dobrý výhľad na všetky svetové strany. Chvíľu sa pozerajte okolo seba a skúste na nebi nájsť tri hviezdy – Arcturus, Regulus, Spica / súhvezdí Herkules, Lev, Panna, Pastier. K ďalšiemu obrázku Vám priložíme návod ako na to.
MALÁ ÚLOHA PRE VÁS A VAŠICH MALÝCH ASTRONÓMOV:
Na oblohe nájdite nasledujúce tri jasné hviezdy a zoraďte ich podľa jasnosti od najjasnejšie po najslabšie. Nezabudnite pritom uviesť dátum pozorovania.
Potešia nás všelijaké fotky, pri ktorých sledujete nočnú oblohu a zároveň sa zapájate do našej výzvy. Ak sa niekomu podarí pozorovanie uvedených hviezd, budeme radi, ak nám zároveň aj napíšete Vaše odpovede na našu úlohu.
Výsledky si potom spolu porovnáme.
Ak máte akékoľvek otázky alebo potrebujete pomoc, neváhajte sa na nás obrátiť.
Tešíme sa na spoluprácu!
PS:Výzva je prepojená s novinkou, ktorú naša nezisková organizácia pripravuje. Čoskoro sa s vami podelíme o bližšie informácie. A veru, máte sa načo tešiť!

21.3.2021

PONOŽKOVÁ VÝZVA
Podporte spolu s PAREZKOU N. O. ľudí s Downovým syndrómom.
Obujte si aj Vy s detičkami ponožky rôznych farieb alebo veľkostí.
Budeme veľmi radi, ak sa s nami podelíte aj o fotky, ktoré by sme zverejnili na našej stránke.
Aj takouto maličkosťou dokážeme spraviť druhých šťastných a zároveň ich podporiť. Veríme, že sa spolu s nami do tejto výzvy zapojíte
Takto znela naša výzva, ktorú sme zverejnili 18.3.2021 na našej fb. stránke.
Nesmierne nás potešilo, že sa do výzvy zapojili detičky s PPB a ukázali tak, že sa vieme navzájom podporiť a držíme spolu v každej situácií.
Ďakujeme všetkým. Tím PAREZKA

19.3.2021

𝓜𝓪𝓻𝓮𝓬 – 𝓶𝑒𝓈𝒾𝒶𝒸 𝓀𝓃𝒾𝒽𝓎
Našu prvú tohtoročnú výzvu sme splnili, detičkám sme poslali knižky a oni nám poslali krásne fotky. Teší nás, že sa číta aj plišákom sú to skvelí poslucháči. Ďakujeme všetkým za pomoc aby sme túto výzvu naplnili. Detičkám prajeme krásne čítanie.
Tím PAREZKA

5.3.2021

Nový rok sa nám už naplno rozbehol a je tu MAREC – mesiac knihy.

Pri tejto príležitosti by sme radi venovali našim deťom v PAREZKE N. O. knihy, ktoré by si mohli napríklad aj takto symbolicky v tento mesiac prečítať.

Zverejnili sme teda našu prvú výzvu v tomto roku. Vďaka darcom za finančné dary sme nakúpili rôzne rozprávkové knihy. Ďakujeme aj pani Ing. Ľubica Ďurovičovej za krásne knižky, ktoré nám poslala.

Knihy sme zabalili a poslali detičkám, ktoré to vôbec nemajú ľahké. Potešíme spolu 25 detí. Ďakujeme všetkým za pomoc a detičkám prajeme krásne čítanie.

Poteší nás foto ak nám detičky pošlú.

Tím PAREZKA

17.2.2021

Rok 2020 sa nám všetkým určite poriadne vryje do pamäti. Každý naňho bude spomínať inak, avšak my v PAREZKE N. O. aj na tento rok máme pekné spomienky.
Spolu s Vami sa nám podarilo pomôcť viacerým deťom, ktoré to už od narodenia nemajú ľahké, ale zo všetkých síl spolu s rodičmi bojujú a nevzdávajú sa.
Okrem finančnej pomoci, sme sa snažili deti zapojiť do rôznych výziev a aktivít a spríjemniť im chvíle, ktoré museli kvôli súčasnej situácii tráviť doma.
Nie menej dôležité bolo pre nás uchádzanie sa o granty a projekty, vďaka ktorým sme mohli skrášliť vonkajšie priestory a z časti aj vnútro nášho centra a nakúpiť potrebné veci.
Aj v tomto roku sme sa presvedčili, že to, čo robíme má význam a tiež, že existuje veľa ľudí, ktorým nie je ľahostajný osud týchto detí. Aj to nám dodáva silu prekonávať prekážky a naďalej sa snažiť posúvať vpred vo všetkých smeroch.
Na záver nám dovoľte poďakovať všetkým, ktorí sa v roku 2020 zaslúžili o napredovanie našej neziskovej organizácie a tiež našim priaznivcom, že stoja pri nás a podporujú nás v tom čo robíme.

1.1.2021

Milí priatelia,
prešiel jeden celý rok 2020. Bol to rok výziev, odvahy, túžob ale aj plní prekrásnych okamihov. Nebol vôbec ľahký pre každého z nás. Učil nás pokore a tomu aby sme si vážili to najdôležitejšie ZDRAVIE.
Obrovské ĎAKUJEME patrí Vám všetkým, ktorí ste sa rozhodli nás podporiť a byť súčasťou PAREZKY.
Nový rok je plný aj nových výziev. Ideme im v ústrety! Nezaháľame a naďalej pracujeme na našom centre PAREZKA.
ĎAKUJEME, ŽE STE S NAMI
Zo srdca Vám všetkým prajeme, nech v Novom roku 2021 sa Vám splnia všetky tajné sny, priania a hlavne Vám prajeme pevné zdravie!
Tím PAREZKA