Nezisková organizácia PAREZKA N. O.

FOTOGALÉRIA 2021

Fotogaléria 2021

ČO PRINIESOL ROK 2021

1.6.2021

Milé detičky
želáme vám nielen na DEŇ DETÍ, ale po všetky dní pevné zdravie, veľa radosti, nech na vašich tváričkách žiari iba úsmev, v srdiečku
❤️nech rastie šťastie nech dostávate od svojich blízkych kopec lásky.
To vám zo srdca praje Tím PAREZKA 🎉🎈
Ďakujeme za krásne fotky, ktoré ste nám poslali sme radi, že k vám darčeky od nás došli včas.
Detičky sme potešili darčekmi 🎁 vďaka darom od darcov Veronike, Marcelke, Dáške, Miarianke, Natálke, Ľubke a Ľubošovi, ktorý nám už niekoľko mesiacov posiela dar na PAREZKU N.O. spolu 172,- eur🌸 Darčeky sme zakúpili a poslali poštou 24 detičkám z PPB a JIA.

04.05.2021

13.04.2021 sme publikovali VÝZVU HĽADAJ S NAMI HVIEZDY AJ TY
súhvezdie Herkules, Regulus – Lev, Spica – Panna, Arcturus – Pastier.
MALÚ ÚLOHU sme s Alžbetkou splnili a 30.04.2021 o 21:10 hod nám krásne svietili hviezdy tak sa nám ich podarilo pozorovať. Trošku sme aj vymrzli lebo bolo chladno. Našli sme Leva, Pannu a Pastiera. Najjasnejší bol Pastier za nim Panna a nakoniec najmenej svietil Lev.

22.4.2021

Deň 22.apríl, pre mnohých známy aj ako Deň zeme, je venovaný našej planéte. Tento deň si v Amerike pripomínajú od roku 1970 a v Európe od roku 1990. Aspoň v tento deň by sme sa mohli zamyslieť na dopady ľudskej činnosti na životné prostredie. Aj vďaka súčasnej situácii sme si mohli všimnúť ako negatívne vplýval človek na prírodu bez toho aby si to nejako uvedomoval.
My v PAREZKE N. O. si taktiež uvedomuje vážnosť situácie, a preto sme tiež začali minulého roku konať. Našou ekozónou sa snažíme podporiť životné prostredie, ktoré prináša do nášho areálu biologickú rozmanitosť. Aj týmto spôsobom prepájame ľudí s prírodou, najmä deti. V dnešnej dobe je dôležité učiť deti láske k prírode a hovoriť o jej dôležitosti pre život nás všetkých na tejto planéte.
A na to dávame dôraz aj my a robíme všetko pre to aby sme sa nie len v našom centre zžili s prírodou a konali v súlade so životným prostredím, ale aj aby sme k láske k prírode doviedli aj našich najmenších a vzdelávali ich v tejto oblasti.

21.4.2021

Ekozónu v centre PAREZKA sme doplnili o zaujímavý domček pre hmyz, aby si v ňom našli svoje miesto aj včielky samotárky a rôzne chrobáčiky. Časom sa nám možno podarí urobiť aj hotel pre hmyz a domček pre veveričky či krmítka pre vtáčikov – popracujeme na tom.
Zasadili sme aj rakytník , ktorý má veľa vitamínu C. Do bylinkového slimáčika sme vysadili aj ďalšie zaujímavé bylinky ako Kozlík lekársky, Rimbaba žltá, Ruta voňavá, Borak lekársky, Včelník moldavský, Silfia prerastená, Bedrovník obyčajný aj Šalviu lekársku. Ukážeme Vám pár fotiek ako nám to išlo. Ekozónu budeme neustále dopĺňať o ďalšie zaujímavé rastlinky.

20.4.2021

Včera sme sa cestou z Viedne zastavili aj u pani Vlastičky, ktorá je skvelá včelárka. Mali sme v pláne si od nej zakúpiť aj úlik s včeličkami ale kvôli chladným dňom a zlému počasiu sme to museli odložiť. Budeme čakať až sa oteplí a včielky nám pani Vlastička dovezie priamo do našej ekozóny v PAREZKE. Ak sa nám podarí získať aj financie, sponzora, postaví nám krásny API domček, ktorý slúži na liečenie rôznych ochorení. Zatiaľ sa zoznámime zo všetkým čo včielky potrebujú ako sa o ne starať. Včielky sú nesmierne dôležité pre náš ekosystém, preto v centre vznikla aj ekozóna, o ktorej už viete kde sme vysadili ovocné stromčeky, bylinky a kvety aby včielkam u nás bolo dobre. Ďakujeme za podporu ak sa Vám naše plány páčia.

19.4.2021

Maličká bojovníčka Dianka s rodičmi ma dnes veľmi milo prekvapili, kuriérom mi poslali takúto prekrásnu kyticou k narodeninám. Potešili ste ma veľmi, zo srdca Vám za kytičku ďakujem. Veľmi si to vážim, urobili ste mi veľkú radosť. Bojovníčke Dianke prajem nech čo najviac napreduje.
Ďakujem

19.4.2021

Grétka, Timotejko a Alžbetka dnes mali ďalekú cestu až do Viedne. Naši bojovníci s parezou plexus brachialis boli na kontrole u pána doktora Univ.- Prof. Dr. Robert Schmidhammer v Millesi Center. Timotejka čaká zajtra už tretia operácia preto mu držíme palce nech všetko dobre dopadne. Alžbetka a Grétka zatiaľ operáciu nepotrebujú no čaká ich o pár mesiacov ďalšia kontrola znova vo Viedni. Bojovníkom držíme palce v napredovaní a na Timotejka zajtra budeme myslieť aby všetko bolo v poriadku.

19.4.2021

Dnes oslavuje svoje narodeniny členka nášho tímu PAREZKA N.O. Lucia. Tá to nemala v živote ľahké. Ani v najťažších chvíľach sa nevzdala a jej bojovnosť nás dostala až k neziskovej organizácií.
K jej dnešným 42. narodeninám by sme jej chceli v mene členov PAREZKY N. O. zaželať všetko najlepšie. A keďže vieme, čo pre ňu naša organizácia znamená, najlepším darčekom pre ňu bude, ak sa spojíme a prispejeme ľubovoľnou sumou na účet PAREZKY N. O. aby aj naďalej mohla podávať pomocnú ruku tým, ktorí to najviac potrebujú.
Pridajte sa aj Vy a vyzbierajme spolu na Luckine narodeniny pre PAREZKU N. O. sumu 500€
IBAN: SK33 8330 0000 0021 0150 6245 účet PAREZKA N.O. pre činnosť neziskovej organizácie PAREZKA N.O

18.4.2021

Pri poslednej výzve sme Vám spomínali, že pre Vás pripravujeme novinku.
Nadišiel čas Vám ju aj takto oficiálne predstaviť!
A naša NOVINKA je…
HVEZDÁRNIČKA priamo v centre PAREZKA
Momentálne začínajú v našom centre práce na novej streche. Avšak nebude len taká obyčajná. Konkrétne ide o strechu, cez ktorú bude možné pozorovať hviezdy a iné úkazy na našej oblohe alebo v našej galaxii. Vďaka tomu môžeme v našom centre vybudovať pre našich návštevníkov aj hvezdárničku, kde si, veríme, prídu na svoje malí aj veľkí. O tom ako sa nám darí a ako pokračujeme s výstavbou tejto strechy Vás budeme pravidelne informovať.
Neberieme to na ľahkú váhu a dôkazom toho je aj získavanie znalosti v oblasti astronómie na základe kurzov, ktoré už v súčasnosti navštevujeme. Vďaka tomu Vám budeme môcť priniesť vždy čerstvé informácie ohľadom našej oblohy a jej úkazov a postupom času aj zodpovedať Vaše otázky týkajúce sa tejto sféry.
Pri tejto príležitosti sme sa tiež rozhodli, vzhľadom na to, že o naše výzvy máte záujem vytvoriť osobitnú skupinu výziev, zameranú astronomickým smerom. V súčasnosti práve prebieha prvá z nich. Môžete ju nájsť na našej nástenke alebo aj v albume pod názvom VÝZVY 2021. fb stránka https://www.facebook.com/parezkaneziskovaorganizacia
A ako to chodí, za splnenie výziev by malo byť aj určité ocenenie…
Nezabudli sme na to ani my a pripravili sme si pre našich malých astronómov diplomy.

18.4.2021

VÝZVA
POZORUJ S NAMI METEORICKÝ ROJ AJ TY!
Prichádzame s novou výzvou!
V súčasnosti nám už jedna výzva z oblasti astronómie prebieha, pretože ju nebolo možné uskutočniť kvôli nevhodným podmienkam na oblohe, ale veríme, keďže obloha nám dáva druhú šancu, že na druhý pokus sa nám to už všetkým podarí.
My však prichádzame s ďalšou, trocha inou…
Úlohou tejto výzvy už nebude hľadanie hviezd, ale pozorovanie meteorických rojov.
Konkrétne meteorický roj Lyridy a meteorický roj Eta Akvaridy.
Tieto meteorické roje budú činné viacej dní, a preto veríme, že sa Vám podarí našu výzvu splniť.
Budeme radi, ak nám z plnenia našej výzvy pošlete fotografie, ktoré následne zverejníme.
Pre bližšie informácie Vám prikladáme link cez ktorý si zadarmo môžete stiahnuť text, ktorý sme pre Vás o týchto dvoch meteorických rojoch pripravili. Pri akýchkoľvek problémoch nás kontaktujte a text Vám zašleme správou.

17.4.2021

Príroda sa nezadržateľne zobúdza a v centre PAREZKA nám už krásne zakvitla nektarinkamáme z nej veľkú radosť. Aj ostatné stromčeky pomaličky pučia, už čoskoro sa nám celá alej ovocných stromčekov, ktorú sme pred rokom pre detičky vysadili ukáže v plnej kráse.

13.4.2021

VÝZVA HĽADAJ S NAMI HVIEZDY AJ TY!
S novým mesiacom nám prichádza aj nová výzva. Táto sa bude týkať hviezd a nočnej oblohy.
Dobre sa oblečte, vezmite si so sebou slabšie svetlo alebo tlmenú baterku a nájdite miesto, odkiaľ máte dobrý výhľad na všetky svetové strany. Chvíľu sa pozerajte okolo seba a skúste na nebi nájsť tri hviezdy – Arcturus, Regulus, Spica / súhvezdí Herkules, Lev, Panna, Pastier. K ďalšiemu obrázku Vám priložíme návod ako na to.
MALÁ ÚLOHA PRE VÁS A VAŠICH MALÝCH ASTRONÓMOV:
Na oblohe nájdite nasledujúce tri jasné hviezdy a zoraďte ich podľa jasnosti od najjasnejšie po najslabšie. Nezabudnite pritom uviesť dátum pozorovania.
Potešia nás všelijaké fotky, pri ktorých sledujete nočnú oblohu a zároveň sa zapájate do našej výzvy. Ak sa niekomu podarí pozorovanie uvedených hviezd, budeme radi, ak nám zároveň aj napíšete Vaše odpovede na našu úlohu.
Výsledky si potom spolu porovnáme.
Ak máte akékoľvek otázky alebo potrebujete pomoc, neváhajte sa na nás obrátiť.
Tešíme sa na spoluprácu!
PS:Výzva je prepojená s novinkou, ktorú naša nezisková organizácia pripravuje. Čoskoro sa s vami podelíme o bližšie informácie. A veru, máte sa načo tešiť!

21.3.2021

PONOŽKOVÁ VÝZVA
Podporte spolu s PAREZKOU N. O. ľudí s Downovým syndrómom.
Obujte si aj Vy s detičkami ponožky rôznych farieb alebo veľkostí.
Budeme veľmi radi, ak sa s nami podelíte aj o fotky, ktoré by sme zverejnili na našej stránke.
Aj takouto maličkosťou dokážeme spraviť druhých šťastných a zároveň ich podporiť. Veríme, že sa spolu s nami do tejto výzvy zapojíte
Takto znela naša výzva, ktorú sme zverejnili 18.3.2021 na našej fb. stránke.
Nesmierne nás potešilo, že sa do výzvy zapojili detičky s PPB a ukázali tak, že sa vieme navzájom podporiť a držíme spolu v každej situácií.
Ďakujeme všetkým. Tím PAREZKA

19.3.2021

𝓜𝓪𝓻𝓮𝓬 – 𝓶𝑒𝓈𝒾𝒶𝒸 𝓀𝓃𝒾𝒽𝓎
Našu prvú tohtoročnú výzvu sme splnili, detičkám sme poslali knižky a oni nám poslali krásne fotky. Teší nás, že sa číta aj plišákom sú to skvelí poslucháči. Ďakujeme všetkým za pomoc aby sme túto výzvu naplnili. Detičkám prajeme krásne čítanie.
Tím PAREZKA

5.3.2021

Nový rok sa nám už naplno rozbehol a je tu MAREC – mesiac knihy.

Pri tejto príležitosti by sme radi venovali našim deťom v PAREZKE N. O. knihy, ktoré by si mohli napríklad aj takto symbolicky v tento mesiac prečítať.

Zverejnili sme teda našu prvú výzvu v tomto roku. Vďaka darcom za finančné dary sme nakúpili rôzne rozprávkové knihy. Ďakujeme aj pani Ing. Ľubica Ďurovičovej za krásne knižky, ktoré nám poslala.

Knihy sme zabalili a poslali detičkám, ktoré to vôbec nemajú ľahké. Potešíme spolu 25 detí. Ďakujeme všetkým za pomoc a detičkám prajeme krásne čítanie.

Poteší nás foto ak nám detičky pošlú.

Tím PAREZKA

17.2.2021

Rok 2020 sa nám všetkým určite poriadne vryje do pamäti. Každý naňho bude spomínať inak, avšak my v PAREZKE N. O. aj na tento rok máme pekné spomienky.
Spolu s Vami sa nám podarilo pomôcť viacerým deťom, ktoré to už od narodenia nemajú ľahké, ale zo všetkých síl spolu s rodičmi bojujú a nevzdávajú sa.
Okrem finančnej pomoci, sme sa snažili deti zapojiť do rôznych výziev a aktivít a spríjemniť im chvíle, ktoré museli kvôli súčasnej situácii tráviť doma.
Nie menej dôležité bolo pre nás uchádzanie sa o granty a projekty, vďaka ktorým sme mohli skrášliť vonkajšie priestory a z časti aj vnútro nášho centra a nakúpiť potrebné veci.
Aj v tomto roku sme sa presvedčili, že to, čo robíme má význam a tiež, že existuje veľa ľudí, ktorým nie je ľahostajný osud týchto detí. Aj to nám dodáva silu prekonávať prekážky a naďalej sa snažiť posúvať vpred vo všetkých smeroch.
Na záver nám dovoľte poďakovať všetkým, ktorí sa v roku 2020 zaslúžili o napredovanie našej neziskovej organizácie a tiež našim priaznivcom, že stoja pri nás a podporujú nás v tom čo robíme.

1.1.2021

Milí priatelia,
prešiel jeden celý rok 2020. Bol to rok výziev, odvahy, túžob ale aj plní prekrásnych okamihov. Nebol vôbec ľahký pre každého z nás. Učil nás pokore a tomu aby sme si vážili to najdôležitejšie ZDRAVIE.
Obrovské ĎAKUJEME patrí Vám všetkým, ktorí ste sa rozhodli nás podporiť a byť súčasťou PAREZKY.
Nový rok je plný aj nových výziev. Ideme im v ústrety! Nezaháľame a naďalej pracujeme na našom centre PAREZKA.
ĎAKUJEME, ŽE STE S NAMI
Zo srdca Vám všetkým prajeme, nech v Novom roku 2021 sa Vám splnia všetky tajné sny, priania a hlavne Vám prajeme pevné zdravie!
Tím PAREZKA