Nezisková organizácia PAREZKA N. O.

FOTOGALÉRIA 2020

Fotogaléria 2020

ČO PRINIESOL ROK 2020

24.12.2020

22.12.2020

22.12.2020 nás veľmi milo prekvapil telefonát pána Petra, ktorý chcel pomôcť v týchto predvianočných dňoch rodinám v núdzi potravinami. Keď sa chce všetko sa dá. Vďaka obrovskému srdcu pána Petra, ktorý podáva pomocnú ruku tým čo to potrebujú sme hneď na druhý deň 23.12.2020 mohli 4 rodinám spríjemniť Vianoce potravinovou pomocou.
Každý z nás môže poslať dobro ľuďom v núdzi, a to nielen v týchto ťažkých časoch, ale neustále.
Dobré skutky sú aj maličkosti, ktoré robíme pre druhých.
Ďakujeme, že pomáhate spolu s nami pán PETER. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Detičky si Mikulášske baličky, ktoré sme rozposlali poštou rozbalili a poslali nám aj krásne fotky. Tešíme sa, že sme urobili radosť detičkám v deň sviatku Mikuláša.
Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí nám pomohli s prípravou Mikulášskych darčekov Beáta Krivačková-Mateková, Terka Vajdová, Janka Slovenská, Nikole Matvijová Bučková, p. uč. Alenke a Monike bez Vás by sme to nedali. Zo srdca v mene detičiek Ď A K U J E M E!

So Základnou školou Jarmočná Ždaňa spolupracujeme na rôznych projektoch, čomu sa veľmi tešíme. Vytvárame tak integráciu zdravých detičiek s detičkami, ktoré majú nejaký hendikep, za čo sme veľmi vďační.
Vrecúška, ktoré pripravili žiaci 6. ročníka v našom centre PAREZKA sme dnes odovzdali pani riaditeľke Základnej školy Jarmočná Ždaňa, Mgr. Nataši Rokickej, týmto sme chceli potešiť prváčikov v deň sviatku svätého Mikuláša.

Veľmi milo nás prekvapil a potešil balík a krásny list, ktorý sme dostali od detičiek Súkromná materská škola a detské jasle ŽABKA. Je to krásne, ak zdravé detičky potešia a vyčaria úsmev na tvárach iným detičkám, ktoré to naozaj nemajú v živote ľahké kvôli svojmu hendikepu.
Veľmi si to vážime a ďakujeme aj p. uč. Alenke a Monike, ktoré spolu s detičkami pripravili pre nás krásne prekvapenie.
Vďaka patrí taktiež Mikulášovi, ktorý o nás detičkám do škôlky Žabka napísal.
Na znak vďaky chceme aj my potešiť detičky z MŠ Žabka a posielame im zopár zdobených perníčkov a kalendár PAREZKA 2021.

Aničku už poznáte z našej fb stránky, má za sebou úspešnú operáciu vo Viedni u pána doktora Dear. Univ. Prof. Dr. Robert Schmidhammer.

Je to bojovníčka, už sa zotavuje po náročnej operácií. Rodičia by touto cestou chceli zo srdca poďakovať všetkým za pomoc.
Maličká Anička má pred sebou ešte veľa cvičenia a rôznych terapií, ktoré jej pomôžu napredovať preto ešte stále môžete byť nápomocný a poslať finančný dar priamo rodičom na ich účet:
IBAN : SK58 1100 0000 0080 1324 3665
Všetkým ĎAKUJEME aj za zdieľanie… veľmi to pomôže… každé jedno euro

Mikulášske balíčky sme zabalili a posielame poštou, niektoré odovzdáme osobne. Ďakujeme všetkým čo sa zapojili, prispeli finančne, hračkami, maškrtami veľmi si to vážime.
Veríme, že balíčky včas dorazia a v deň sviatku Mikuláša potešia detičky.
Pôvodne sme chceli rozposlať 40 balíčkov no vďaka tomu, že ste nám pomohli môžeme potešiť oveľa viac detičiek. Za čo zo srdca ďakujeme.
Spolu sa nám podarilo naplniť až 70 Mikulášskych balíčkov veríme, že potešia.

13.októbra sme vyhlásili výzvu DARUJ MAŠKRTU, HRAČKU NA MIKULÁŠA  deťom z parezou plexus brachialis.

Sme nesmierne vďačný, že sa do výzvy zapojili ľudia s dobrým srdiečkom a takto nám pomohli. Pani Tereza Vajdová nám poslala balík s hračkami a maškrtami aj list s krásnymi slovami povzbudenia.

Vďaka finančným príspevkom sme zakúpili EKO vrecúška do ktorých by sme radi zabalili Mikulášske darčeky pre detičky.

Veľmi milo nás prekvapil a potešil balík a krásny list, ktorý sme dostali od detičiek Súkromnej materskej školy ŽABKA. Je to krásne, keď zdravé detičky potešia a vyčaria úsmev na tvárach iným detičkám, ktoré to naozaj nemajú v živote ľahké kvôli svojmu hendikepu.

Veľmi si to vážime a ďakujeme aj p. uč. Alenke a Monike, ktoré spolu s detičkami pripravili pre nás krásne prekvapenie.

Vďaka patrí taktiež Mikulášovi image.png , ktorý o nás detičkám do škôlky Žabka napísal. Detičky nám tak poslali predvianočnú náladu, za čo im úprimne a zo srdca ĎAKUJEME.

Prišiel nám ešte balík od pani Beátky-Krivčakovej Matekovej, ktorá poslala pre 4 chlapcov a 2 dievčatá Mikulášske balíčky. Rada by vyčarila úsmev Timotejkovi, Leovi, Šimonkovi, Teovi, Karolínke a Julinke.

Manželia Matvijoví nám do centra PAREZKA priniesli sladkosti aby sme ich mohli preposlať detičkám na Mikuláša. Pani Matvijová oslovila obchod LIDL, a takto nám pomohla so sladkosťami.

Ďakujeme zo srdca za pomoc. Veríme, že detičky potešíme balíčkami, ktoré máme pripravené.

Timotejka má za sebou úspešnú operáciu vo Viedni u pána doktora Dear. Univ. Prof. Dr. Robert Schmidhammer.
Zotavuje sa aj s úsmevom na tvári. Rodičia by touto cestou chceli zo srdca poďakovať všetkým za pomoc.
Timotejko bude potrebovať ešte rehabilitácie po náročnej operácií preto ešte stále môžete byť nápomocný a poslať finančný dar priamo rodičom na ich účet:
IBAN : SK76 1111 0000 0011 7926 8000
Všetkým ĎAKUJEME aj za zdieľanie… veľmi to pomôže… každé jedno euro

Teo

TEO NA LIEČENÍ V KOVÁČOVEJ
Teo spolu s mamkou má za sebou liečenie v Špecializovanom liečebnom ústave MARÍNA Kováčová.
Touto cestou sa chceme poďakovať za 2%, ktoré ste venovali našej organizácií aby sme ich následne my mohli venovať detičkám práve na takéto liečenia, ktoré im veľmi pomáhajú a sú pre ich pokroky v liečbe veľmi potrebné.
Vďaka venovaným 2% z daní mohol Teo nastúpiť na liečenie.
Teo všetkých pozdravuje a posiela Vám pár fotiek, aby ste mohli vidieť, ako mu to išlo.

Už na začiatku roka sme Vás informovali o darčeku, ktorý sme dostali od AVENA.SK. Išlo o darčekové poukazy od AVENA.SK na rekreačný pobyt pre deti a ich rodičov. Tento poukaz využila už aj Emka s rodičmi. V Demänovskej doline strávili krásny víkend. Poslali nám fotky a poďakovanie.
 “ Ďakujeme PAREZKA N.O. a AVENA.SK  za krásne strávený víkend v Demänovskej doline. Veľmi sa nám páčilo všetko bolo na jednotku s hviezdičkou:).“

Alžbetka na ďalšej kontrole vo Viedni u pána doktora Dear Univ. Prof. Dr. Robert Schmidhammer. Spolu s nami na konzultácie boli aj neurochirurg MUDr. Peter Koppal a ortopéd MUDr. Miroslav Kokavec, ktorý pôsobia v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici. Kontrola dopadla dobre, Alžbetka ešte musí veľa cvičiť a ďalšia kontrola vo Viedni bude vo februári.

Už na začiatku roka sme Vás informovali o darčeku, ktorý sme dostali od AVENA.SK. Išlo o darčekové poukazy na rekreačný pobyt pre deti a ich rodičov.
Aj Timotejko už svoj poukaz využil a bol si oddýchnuť v krásnom prostredí nedotknutej prírody Nízkych Tatier v Liptovskom Jáne.  S mamkou nám poslali tieto pekné fotky. 
Ďakujeme aj AVENA.SK za túto možnosť

KATKA NA LIEČENÍ V KOVÁČOVEJ

Katka sa momentálne do svojou mamkou už druhý týždeň nachádza v Špecializovanom liečebnom ústave MARÍNA Kováčová. Je to jej prvá návšteva tohto ústavu.Veľmi sa jej tam páči.

Touto cestou sa chceme poďakovať za 2%, ktoré ste venovali našej organizácií aby sme ich následne my mohli venovať detičkám práve na takéto liečenia, ktoré im veľmi pomáhajú a sú pre ich pokroky v liečbe veľmi potrebné. 

Vďaka venovaným 2% z daní mohla Katka nastúpiť na liečenie.
Katka všetkých pozdravuje a posiela Vám pár fotiek, aby ste mohli vidieť, ako jej to ide. 

Už na začiatku roka sme Vás informovali o darčeku, ktorý sme dostali od AVENA.SK. Išlo o darčekové poukazy na rekreačný pobyt pre deti a ich rodičov.
Karolínka už svoj poukaz využila ešte v mesiaci marec stihli to pred karanténou. S mamkou nám poslali tieto pekné fotky.
Veríme, že aj ostatní sa nechajú inšpirovať, využijú svoj darčekový poukaz a podelia sa s nami o svoje zážitky a fotografie. Ďakujeme aj AVENA.SK za túto možnosť.

Sme radi, že detičky si vybrali aspoň takto virtuálne z vysadených stromčekov  ten svoj obľúbený a ovocie, ktoré im najviac chuti.

Pevne veríme, že ak to situácia už dovolí radi k nám prídu. Stromčeky keď zarodia budú sa na VÁS tešiť
, že si pochutnáte na šťavnatom 

V jari sme si nasadili do našej ekozóny aj žlté malinky, ochutnávame už prvé plody, je ich iba zopár no veríme, že budúci rok ich bude hojne.
Sú sladučké ako med. Tešíme sa na všetkých čo k nám prídu a ochutnajú túto dobrotu.
Nazbierali sme si hneď aj listy z malín, ríbezlí a egreša aby sme ich nasušili a pochutnali si na skvelom čajíku v jeseni a zime. 

Deti zo ZŠ – Jarmočná Ždaňa v rámci LETNÁ ŠKOLA A DENNÝ TÁBOR s názvom TABORANJI strávili u nás krásny deň.

Spolu 44 detí so svojimi vedúcimi mali v centre rôzne aktivity.

Najprv sme sa rozprávali o bylinkách. Konkrétne o 5 druhoch mäty, detičky ju rozpoznávali podľa vône. Boli veľmi šikovné, uhádli skoro každú.
Povedali sme si niečo aj o coca-cole „palina“ a tiež aj na čo je dobrý rakytník.

Pripravili sme si pre detičky aj malé pohostenie, koláčiky. Nechýbal ani chutný čajík z jahodovej mäty, banánovej mäty a coca-cola „palina“ ochutený medom.
A musíme uznať, že deti si veľmi pochutnali.   Nemohli chýbať ani pečiatky rúk na náš PAREZKA stromček. Už sa nám krásne zafarbuje RUKOLISTAMI.

Slniečko nám  veľmi prialo a takto si detičky vonku zašportovali…

Nechýbala aj trampolína.

Nakoniec sme si pre každého pripravili maličký darček. 
Vďaka pani Vlaste, ktorá nám poslala darčeky pre deti, sme mohli detičkám urobiť radosť a potešiť ich.
Vedúcim tábora TABORANJI sme dali bylinky, ktoré sme s deťmi pripravovali 

Ďakujeme za krásne prežité dopoludnie.

V centre nám to krásne rozvoniavalo bylinkami. Najprv sme si ich nazbierali, Števka s Alžbetkou ich povešali aby sa dobre usušili, a keď už boli dobré usušené takto sme si ich z deťmi krásne dali do vrecúšok. Naučili sme sa o aké bylinky ide a na čo všetko pomáhajú.  levanduľa, yzop,mäta jahodová,rakytník,coca cola – palina,šalvia,ibištek.
A už len si zaliať chutný čajík a vychutnať si ho.
Krásny slnečný deň prajeme všetkým.

Riaditeľ PAREZKA N.O. Ivan Slovenský sa stretol v príjemnom prostredí Kežmarského hradu s neurochirurgom MUDr. Peterom Koppalom, ktorý pôsobí v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici.

Počas  stretnutia sme sa rozprávali o problematike a nutnosti riešenia problému detí s poškodením brachialneho plexu a o možnej budúcej spolupráci.

Sme veľmi radi, že aj napriek svojej zaneprázdnenosti a pracovnej vyťaženosti si na nás našiel čas a je ochotný a otvorený k budúcej spolupráci.

UKONČENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2019/2020

V PAREZKE N.O. sme sa stretli na ukončení školského roka. Spolu s Pravoslávnymi veriacimi z Košíc sme zorganizovali túto akciu.
Vládla rodinná atmosféra, nechýbal futbal, trampolína, na ktorej sa deti vyšantili, preliezky, herňa aj mini-telocvičňa, pohostenie a guľáš. Rozdávali sa vysvedčenia, žrebovali darčeky a nakoniec deti ozdobili maľovaný strom svojimi otlačkami ručičiek. Zväzok levandule si odniesla každá mamička.
A aj keď sa nám vôbec nechcelo odchádzať, ručičky na hodinkách, ktoré ukazovali 20:30 nám oznámil koniec nádhernej akcie. 

Tešíme sa na ďalšie stretnutie!

Všetky naše detičky, ktoré sa zapojili do Dňa detí s PAREZKOU N.O. – online sa už tešia zo svojich zaslúžených darčekov. 

Svoju úlohu splnili a poslali nám fotky, ako trávili svoj deň. A tak sme splnili aj my našu časť úlohy a poslali im, aj ich súrodencom darčeky.

Detičky a rodičov pozdravujeme a ďakujeme za krásne fotky, ktoré ste nám poslali.

Tím PAREZKA N.O.

 𝐃𝐄Ň 𝐌𝐀𝐓𝐈𝐄𝐊 

Milé naše mamy, mamky, mamičky!

Dovoľte, aby sme Vám aj my zablahoželali k Vášmu sviatku a zároveň vyslovili poďakovanie. Autorka inšpiračných citátov Marion C. Garetty píše, že “Materská láska je pohon, ktorý obyčajnej ľudskej bytosti dovoľuje činiť nemožné.” O to viac je tento citát výstižejší vo Vašom prípade. Do života sa Vám priplietla nie veľmi dobrá spoločníčka Paréza, ktorá dáva poriadne zabrať. Aj napriek tomu sa nevzdávate a postavíte sa všetkým prekážkam, aj keď sú zvyčajne neľahké.

Za to všetko Vám patrí veľké ĎAKUJEME! 

A na záver malý odkaz od Vašich detičiek pre Vás:

Mám rád kvety, ľúbim vtáčiky,
každú hračku maličkú,
lež najväčšmi zo všetkého
ľúbim svoju mamičku! 

Vaša Karolínka, Katka, Alžbetka, Laurinka, Sofijka, Saška, Miriam, Števka, Sofijka, Emka, Teo, Leo, Timotej, Šimonko, Kristianko.

Veľmi nás potešil  darček.  Poštou nám prišli Darčekové poukazy od AVENA.SK.

Ide o rekreačný pobyt pre detičky a ich rodičov v krásnom prostredí nedotknutej prírody Nízkych Tatier v Liptovský Ján.
Veríme, že čistá príroda a liečivý pokoj detičkám a ich rodičom prinesú skvelí relax a oddych.
Potešíme týmto pobytom Laurinku, Števku, Kristiánka, Katku, Miriam, Emku, Karolínku, Timotejka, Adamka, Tea.

ĎAKUJEME VEĽMI AVENA.SK