Nezisková organizácia PAREZKA N. O.

DETI, KTORÉ POTREBUJÚ POMOC

Zvykne to tak byť, že obdarovaný nečaká, že niečo dostane. No, ak niečo dostane, jeho radosť je väčšia nad nečakanou pomocou. Darca nečaká, že za dar, ktorý venuje bude mať nejaký zisk. No, pocit uspokojenia, je väčší keď vidí, že darom potešil, pomohol tam kde je to potrebné.

Pomôžeme Vám nájsť správneho adresáta Vašej pomoci.  

Dôvod prečo sme založili PAREZKA N.O

Alžbetka sa nám narodila ako druhé dieťa, komplikácie pri pôrode zapríčinili to, že Alžbetka vôbec nehýbala ručičkou. Dignóza pareza plexus brachialis. My sme sa však nikdy nevzdali a išli plnou parou vpred. Nespočetné množstvo terapií , liečení, a nakoniec aj drahé operácie vo Viedni. To všetko nás naštartovalo k tomu, že založíme organizáciu, aby sme pomáhali práve detičkám, ktoré celý život budú bojovať s touto diagnózou. Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Alžbetke môžete jednorazovo alebo pravidelne venovať akúkoľvek sumu  na účet: IBAN: SK4609000000000461926076

aby aj naďalej pokračovala v liečení a napredovaní. Ďakujeme! 

Usmievavá Laurinka potrebuje pomoc

Volám sa Laurinka.

Všetko sa začalo keď som prichádzala na tento svet. Bola som priťažká a priveľká. Navyše som mala otočenú pupočnú šnúru okolo krku, dusila som sa, tieto komplikácie spôsobili to, že vznikol úraz, ktorí sa volá pareza plexus brachialis. Čo je ochrnutie hornej končatiny.

Bola som celá fialová a neplakala som , moja mamka nevedela čo sa deje, no keď ma po chvíľke začula, veľmi jej , odľahlo. Z ručičkou som veľmi dlho vôbec nehýbala.

Laurinka od narodenia trpí kvôli hendikepu, musí veľa cvičiť aj v súkromných rehabilitačných centrách, absolvuje rôzne terapie. Chorá ručička rastie pomalšie a je treba kvalitné rehabilitácie, aby sa aspoň trošku zmiernil jej handicap.

Má za sebou aj operáciu na súkromnej klinike vo Viedni. Operácia bola veľmi úspešná, ale odporúčajú sa ešte dve operácie , ktoré sú veľmi finančne nákladné. Všetko rodičov veľmi finančne zaťažuje a bez pomoci sa to nedá utiahnuť, preto prosíme ak niekto môže pomôcť, každé euro sa ráta.

Váš dar prispeje Laurinke priblížiť sa stále k zlepšeniu a pokrokom, ktoré sú pred ňou.

Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Môžete jednorazovo alebo pravidelne venovať akúkoľvek sumu priamo rodičom na ich účet:

IBAN: SK37 1111 0000 0014 6941 5005   Ďakujeme! 

Števka sa vždy usmieva aj keď má bolesti.

Števka sa narodila ako zdravé dieťa, všetko bolo v poriadku. Chodila, behala, tešila sa zo života.  Keď mala 2 roky a bola očkovaná , zrazu sa všetko zmenilo. Prekonala Angínu a ani rodičia si nevedia vysvetliť postup lekárky, ktorá tesne po chorobe ich dcéru zaočkovala.

Potom to už išlo veľmi rýchlo aj keď samozrejme lekári nechcú spájať očkovanie z tým čo Števku začalo trápiť. Tesne po očkovaní prestala chodiť, stále len plakala, nožičky sa jej podlamovali. Diagnźa stanovená : –  juvenilnú idiopatickú artritídu (JIA) – reuma. Števka sa hneď začala liečiť. Bez liekov, ktoré obsahujú kortikoidy sa nemohla postaviť ani na nožičky, má za sebou aj bioliečbu, a liečenie v Turčianskych Tepliciach. Vieme, že aj cez úsmev, ktorý má stále pre nás pripravený, prežíva bolesti. Pretože reuma je už raz taká.

Váš dar pomôže Števke pokračovať v ďalšom liečení.Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Môžete jednorazovo alebo pravidelne venovať akúkoľvek sumu priamo rodičom na ich účet:

IBAN: SK27 0900 0000 0004 6297 7510  Ďakujeme! 

Tak toto som ja, Timotej malý bojovník.

Keď som sa narodil zdalo sa, že je všetko v poriadku. Žiaľ na druhý deň oznámili maminke, že nemôžem hýbať pravou ručičkou. Diagnóza pareza plexus brachialis.

Už ako 6 týždňový som bol na rehabilitačný pobyt v Dunajskej Lužnej, no ani tam sa to nezlepšilo.

Ako 3,5 mesačný som absolvoval operáciu kompletnej rekonštrukcie nervov pravej ručičky v Prahe. Výsledky nie veľmi dobré, preto sme skúsili ísť aj do Viedne kde operujú túto diagnózu úspešne.

Je to pre maličkého Timka veľká šanca a príležitosť niečo zmeniť a konečne hýbať ručičkou. Ako už viete všetko záleží od financií, konzultácie, cesta, samotné operácie, liečenie, terapie, pomôcky na cvičenie niečo stoja. Rodičia sa neustále snažia o zlepšenie maličkej ručičky. Pred nami je ešte veľmi dlhá cesta, ale za každí aj maličký pokrok v hybnosti ručičky sme veľmi vďačný.

Váš dar prispeje Timotejkovi stále sa zlepšiť a dosiahnuť pokroky.

Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Môžete jednorazovo alebo pravidelne venovať akúkoľvek sumu priamo rodičom na ich účet:

IBAN: SK76 1111 0000 0011 7926 8000  Ďakujeme!    

Miriamka veľká bojovníčka.

Malička Miriamka to mala neskutočné ťažké po narodení. Bojovala zo všetkých síl aj keď jej zlyhávali všetke orgány. Bola oživovaná, v inkubátore na hadičkách, lekári jej dávali 30% na prežitie. No ona to nevzdala, je tu krásna usmievavá, žiaľ musí bojovať ešte s parezou plexus brachiális. Rodičia sú však radi, že nemá iné ťažké ochorenie. Ale aj pareza je veľmi náročná diagnóza . Terapie, cvičenia, operácie ako už isto viete stoja veľa. Preto ak môžete prosíme pomôžte aj malej Miriamke, nemá to vôbec ľahké, je to obrovská bojovníčka od prvej chvíle čo prišla na tento svet, uznajte sami.

Váš dar prispeje Miriamke absolvovať všetko potrebné, cvičenia, terapie, operácie vo Viedni.

Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Môžete jednorazovo alebo pravidelne venovať akúkoľvek sumu priamo rodičom na ich účet:

IBAN: SK90 1100 0000 0029 3517 6107  Ďakujeme! 

Emka je veľmi živá slečna, veľká bojovníčka.

Emka sa narodila ako vytúžené dieťatko. No, veľké komplikácie pri pôrode spôsobili, zaseknutie-dystokii ramienka, zranenie pravej rúčky – pareza plexus brachialis. Ako by to bolo málo začali Emke hneď po narodení zlyhávať aj obličky, došlo k opuchu mozgu. Našťastie po týždni intenzívnej starostlivosti tieto problémy ustúpili. No, nehybná rúčka ostala naďalej a tak sa začal kolotoč rôznych terapií, cvičení. Dnes je Emka už veľmi živá slečna, ktorá stále cvičí a chce veľmi zlepšiť svoju ručičku. Pretože pareza plexus brachialis si vyžaduje veľmi veľa cvičení, rôzne terapie a v nekonečnom dôsledku aj operácie, všetko veľmi finančne nákladné. Preto chceme byť nápomocný, aby Emka mohla napredovať.

Váš dar prispeje Emke absolvovať všetko potrebné, cvičenia, terapie, operácie vo Viedni. Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Môžete jednorazovo alebo pravidelne venovať akúkoľvek sumu priamo rodičom na ich účet:

IBAN: SK90 0900 0000 0051 6752 9726  Ďakujeme!

Katka veselé a neposedné dievčatko.

Katka mala veľmi ťažký príchod na tento svet. Bojuje statočne s parezou plexus brachialis – ochrnutie ručičky. Nekonečné vyšetrenia, konzultácie, rehabilitácie, každodenné cvičenie, Katka statočne zvláda, lebo vie, že len tak dosiahne zlepšenie a posun, aby ručička bola čo najsilnejšia. Prognózy odborníkov sú jasné, že nikdy nebude ručička 100% funkčná no rodičia sa nikdy nevzdávajú a robia všetko čo sa len dá. Finančne náročné liečenie a možná aj operácia je už neúnosné preto aj malá pomoc znamená pre Katku šancu pokračovať v potrebných terapiách a liečení.

Váš dar prispeje Katke absolvovať všetko potrebné, cvičenia, terapie, operácie vo Viedni. Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Môžete jednorazovo alebo pravidelne venovať akúkoľvek sumu priamo rodičom na ich účet:

IBAN: SK39 0900 0000 0005 2436 8885  Ďakujeme!

Statočný Adamko

Adamko bojuje statočne s parezou plexus brachialis – ochrnutie ručičky. Nekonečné vyšetrenia, konzultácie, rehabilitácie, každodenné cvičenie. Zotavuje sa aj po operácii, ktorú absolvoval Vo Viedni. Adamka čakajú pravidelné kontroly na klinike vo Viedni a následne podľa stavu aj ďalšie operácie. Rodičia preto potrebujú finančne veľmi pomôcť. Dajme šancu maličkému Adamkovi žiť plnohodnotne.

Váš dar prispeje Adamkovi absolvovať všetko potrebné, cvičenia, terapie, operácie vo Viedni.

Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Môžete jednorazovo alebo pravidelne venovať akúkoľvek sumu priamo rodičom na ich účet:

IBAN: SK48 7500 0000 0040 2288 0182  Ďakujeme!

Leo bojovník

Maličký Leo má od narodenia hemiparézu pravej strany. Je to čiastočné ochrnutie pravej strany. Od malička poctivo cvičí, chodí na rôzne terapie a rehabilitácie. Ručička ho veľmi neposlúcha. Okrem tejto diagnózy má Leo aj iné, ktoré je potrebné liečiť. Preto náklady na liečbu pre rodičov malého Lea sú veľmi vysoké. Maličký Leo má ešte veľa práce pred sebou ale veríme, že sa jeho stav bude zlepšovať.

Váš dar prispeje Leovi absolvovať všetko potrebné, cvičenia, terapie, rehabilitácie.

Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Môžete jednorazovo alebo pravidelne venovať akúkoľvek sumu priamo rodičom na ich účet:

IBAN: SK95 1100 0000 0029 3047 8210  Ďakujeme!

Maličká princezná Julinka

Julinka bojuje statočne s parezou plexus brachialis – ochrnutie ručičky. Nekonečné vyšetrenia, konzultácie, rehabilitácie, každodenné cvičenie. Niekoľkokrát do mesiaca RL – COPR v Olomovci a 2x ročne klinika vo Viedni. Rodičia preto potrebujú finančne veľmi pomôcť. Dajme šancu maličkej princeznej žiť plnohodnotne.

Váš dar prispeje Julinke absolvovať všetko potrebné, cvičenia, terapie.

Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Môžete jednorazovo alebo pravidelne venovať akúkoľvek sumu priamo rodičom na ich účet:

IBAN: SK72 1100 0000 0026 1209 1838  Ďakujeme!

Maličký Šimonko

Maličký Šimonko mal byť zdravé dieťa , no pri pôrode nastali komplikácie. Diagnóza Pareza plexus brachialis horný a stredný typ a tiež PECTUM EXCAVANTUM ( vpadnutý hrudník). Od malička poctivo cvičí, chodí na rôzne terapie a rehabilitácie. Ručička ho veľmi neposlúcha. Preto náklady na liečbu pre rodičov malého Šimonka sú veľmi vysoké. Maličký Šimonko má ešte veľa práce pred sebou ale veríme, že sa jeho stav bude zlepšovať.

Váš dar prispeje Šimonkovi absolvovať všetko potrebné, cvičenia, terapie, rehabilitácie.

Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Môžete jednorazovo alebo pravidelne venovať akúkoľvek sumu priamo rodičom na ich účet:

IBAN: SK78 0900 0000 0051 3814 8545  Ďakujeme!

Statočná Sofijka

Sofijka je ešte maličká, no má už za sebou niekoľko operácií. Od narodenia má veľa diagnóz, najviac ju však trápi paréza DK. Nožičky ju neposlúchajú a tak musí veľa cvičiť v rôznych rehabilitačných centrách, kde si terapie rodičia hradia zo svojich financií. Terapie, liečenia, pomôcky všetko veľa stojí.

Váš dar prispeje Sofijke absolvovať všetko potrebné, cvičenia, terapie, rehabilitácie.

Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Môžete jednorazovo alebo pravidelne venovať akúkoľvek sumu priamo rodičom na ich účet:

IBAN: SK79 0900 0000 0050 4574 2641  Ďakujeme!

Fešák Teo

Teo je veľký fešák ale aj bojovník. Od narodenia pracuje na zlepšení svojej ručičky, má parezu plexus brachialis. Taktiež musí veľa cvičiť, absolvovať terapie, rehabilitácie.

Terapie, liečenia, pomôcky všetko veľa stojí.

Váš dar prispeje Teovi absolvovať všetko potrebné, cvičenia, terapie, rehabilitácie.

Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Môžete jednorazovo alebo pravidelne venovať akúkoľvek sumu priamo rodičom na ich účet:

IBAN: SK72 1100 0000 0026 1337 1268  Ďakujeme!

Karolínka malá princeznička

Karolínka ako aj ostatné detičky na tejto stránke utrpela pri narodení parezu plexus brachialis. Je to ochrnutie ručičky. Ani jej sa cvičenie nevyhlo, rôzne terapie rehabilitácie tiež musí absolvovať.

Všetko tak veľa stojí preto aj ona si zaslúži pomôcť, aby mohla napredovať. Pomôžeme spoločne Karolínke a jej rodičom.

Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Môžete jednorazovo alebo pravidelne venovať akúkoľvek sumu priamo rodičom na ich účet:

IBAN: SK85 0200 0000 0037 2569 5958  Ďakujeme!

Bojovník Kristiánko

Kristiánko od malička statočne bojuje s parezou plexus brachialis. Má za sebou kopec cvičení v rôznych súkromných rehabilitačných centrách, ktoré sú veľmi finančne nákladné. Potrebuje však stále napredovať, pomohli by aj pomôcky na cvičenie. Preto aj Kristiánkovi pomôžeme v jeho boji , aby raz mohol plnohodnotne žiť. Každé euro pomôže absolvovať rôzne terapie, cvičenia, rehabilitácie a kúpiť aj pomôcky na cvičenie.

Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Môžete jednorazovo alebo pravidelne venovať akúkoľvek sumu priamo rodičom na ich účet:

IBAN: SK03 0200 0000 0027 7492 8557  Ďakujeme!

Bojovníčka vždy usmievavá Lucka

Ešte pred narodením medicínsky odpísané dieťa vyvracia pomaličky negatívne prognózy s pomocou dobrých ľudí a to vďaka terapiám a rehabilitáciám v súkromných centrách, ktoré sú však nákladné a práve vďaka nim Lucka napreduje. Lucka napriek obrovskému množstvu slzičiek všade vydala zo seba maximum. Cvičí každý deň, no i tak musí nosiť korzet, keďže skolióza je neurologického pôvodu. Hodiny tvrdej driny sa pomaličky odrážajú na zlepšení Lucinkinho zdravotného stavu. Veríme, že ručičky a nožičky už budú viac poslúchať.

Váš dar prispeje Lucke absolvovať veľmi drahé liečenia no pre ňu veľmi dôležité k napredovaniu.

Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Môžete jednorazovo alebo pravidelne venovať akúkoľvek sumu priamo rodičom na ich účet:

IBAN: SK83 0200 0000 0026 4287 3451  Ďakujeme!

Anička malá bojovníčka

Anička absolvovala  úspešnú operáciu vo Viedni u pána doktora Dear. Univ. Prof. Dr. Robert Schmidhammer.
Je to veľká bojovníčka, už sa zotavuje po náročnej operácií. Rodičia by touto cestou chceli zo srdca poďakovať všetkým za pomoc.
Maličká Anička má pred sebou ešte veľa cvičenia a rôznych terapií, ktoré jej pomôžu napredovať preto ešte stále môžete byť nápomocný a poslať finančný dar priamo rodičom na ich účet:
Váš dar pomôže Aničke pokračovať v ďalšom liečení.
Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!
Môžete jednorazovo alebo pravidelne venovať akúkoľvek sumu priamo 
rodičom na ich účet: 
IBAN: SK58 1100 0000 0080 1324 3665  Ďakujeme!

Števko vytrvalí bojovník

Milí priatelia, maličký Števko sa narodil  s veľmi ťažkou parezou plexus brachialis

Má za sebou aj operáciu v Prahe. kopec cvičení v rôznych súkromných rehabilitačných centrách, ktoré sú veľmi finančne nákladné. Potrebuje však stále napredovať, pomohli by aj pomôcky na cvičenie. Preto aj Števkovi pomôžeme v jeho boji , aby raz mohol plnohodnotne žiť. Každé euro pomôže absolvovať rôzne terapie, cvičenia, rehabilitácie a kúpiť aj pomôcky na cvičenie.

Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Môžete jednorazovo alebo pravidelne venovať akúkoľvek sumu priamo rodičom na ich účet:

IBAN: SK49 1100 0000 0029 4209 3721  Ďakujeme!