Chcete nás podporiť a venovať dar aby sme aj naďalej pracovali na našej ekozóne?

Môžete tak urobiť po kliknutí na nižšie uvedené okienka

OKAMŽITÁ POMOC

Nascenujte QR kód vo svojom Internet Bankingu a vpíšte ľubovoľnú sumu, ktorou chcete prispieť na pomoc deťom s PPB a JIA.

MATERIÁLNE

Pomôžte deťom, rodinám aj centru PAREZKA lepšie fungovať.

 

AKO SME PRACOVALI V EKOZÓNE

30.9.2023

Projekt „Kde sú včely tam je život“
Dnes sme vďaka dotácií Košického samosprávneho kraja mohli realizovať tento krásny projekt.
Cieľom projektu je budovať v deťoch spoločenskú zodpovednosť za prírodu okolo nás, ísť im príkladom, rozvíjať pozitívny vzťah k prírode, k ochrane a tvorbe životného prostredia a zároveň spoločnou prácou poskytnúť priestor na ich oddych a zrelaxovanie.
Ďakujeme každému kto prišiel a získal nové vedomosti a dozvedel sa niečo o výrobe eko-balov, eko-vrecúšok, vyrobil si prírodnú sviečky z vosku a eko-obal. Spoločne sa snažíme robiť niečo dobré pre našu planétu.
Bolo nám spolu super, tešíme sa aj na ďalšie stretnutie.
19.07.2023
Inovujme spoločne „Kde sú včely, tam je život.“
Projekt prináša sériu náučných tipov, informácií či poznatkov, vďaka ktorým budú mať možnosť deti a ich rodičia získať zaujímavé informácie týkajúce sa ochrany včiel.
Ďakujeme Úradu Vlády Slovenskej republiky za dôveru a podporu realizovať tento krásny projekt. Vďaka podpore sme mohli zakúpiť a osadiť záhradný domček do našej ekozóny v centre PAREZKA.
Záhradný domček nám bude slúžiť na to aby sme v ňom mohli vyrábať aj potravinové obaly z vosku alebo realizovať rôzne aktivity.
Tešíme sa na spoločné stretnutia v domčeku.

27.05.2023
„Inovujme spoločne „Kde sú včely, tam je život“
Naše prvé medobranie v centre PAREZKA
Jarný medík
Medobranie sme plánovali odštartovať Na svetový deň včiel no počasie nám to trošku oddialilo.
Ale dočkali sme sa prvého jarného kvetového medíku a je vynikajúci
Ďakujeme včielky ste usilovné.
Ďakujeme aj Úradu Vlády Slovenskej republiky za dôveru a podporu realizovať tento krásny projekt. Vďaka podpore sme mohli zakúpiť aj pre nás veľmi potrebný medomet na, ktorom budeme vytáčať medík.

2.4.2023

„Inovujme spoločne „Kde sú včely, tam je život“
Včely ponúkajú oveľa viac ako len med napríklad aj včelí vosk, ktorý je zázrakom prírody. Vyrobiť ho nie je vôbec jednoduché. Pre včely je oveľa zložitejšie vyprodukovať včelí vosk ako vyrobiť med z nektáru rastlín.
Preto sme veľmi vďačný naším úžasným včielkam za ich prácu vďaka, ktorej máme krásne voňajúci a užitočný vosk.
Naši malý včelári spolu s rodičmi v centre PAREZKA sa naučili ako vyrábať voskový obal na potraviny-Včelobal, ktorý je z čoraz častejších ekologických noviniek.
V prírode nachádzame mnoho odpadkov a to je podnet k tomu, aby sme chránili životné prostredie môžeme tak eliminovať množstvo jednorazových obalov a nahradiť ich aj eko-obalmi.
Vyrábali sme aj krásne voňajúce voskové sviečky ako inak z motívom blížiacimi sa veľkonočnými sviatkami zajačiky, vajíčka a aj včielky. Sviečka z včelieho vosku má jedinečnú vôňu prírody a teplý, príjemný plameň.
Naši malí včelári si obliekli aj včelárske oblečenie, ktoré využijú hlavne pri práci s včielkami už sa tešíme na ďalšie stretnutie pri medobrani.
Tento projekt sme mohli realizovať vďaka dotácií Úradu Vlády Slovenskej republiky.
Ďakujeme