Chcete nás podporiť a venovať dar aby sme aj naďalej pracovali na našej ekozóne?

Môžete tak urobiť po kliknutí na nižšie uvedené okienka

OKAMŽITÁ POMOC

Nascenujte QR kód vo svojom Internet Bankingu a vpíšte ľubovoľnú sumu, ktorou chcete prispieť na pomoc deťom s PPB a JIA.

MATERIÁLNE

Pomôžte deťom, rodinám aj centru PAREZKA lepšie fungovať.

 

AKO SME PRACOVALI V EKOZÓNE

2.4.2023

„Inovujme spoločne „Kde sú včely, tam je život“
Včely ponúkajú oveľa viac ako len med napríklad aj včelí vosk, ktorý je zázrakom prírody. Vyrobiť ho nie je vôbec jednoduché. Pre včely je oveľa zložitejšie vyprodukovať včelí vosk ako vyrobiť med z nektáru rastlín.
Preto sme veľmi vďačný naším úžasným včielkam za ich prácu vďaka, ktorej máme krásne voňajúci a užitočný vosk.
Naši malý včelári spolu s rodičmi v centre PAREZKA sa naučili ako vyrábať voskový obal na potraviny-Včelobal, ktorý je z čoraz častejších ekologických noviniek.
V prírode nachádzame mnoho odpadkov a to je podnet k tomu, aby sme chránili životné prostredie môžeme tak eliminovať množstvo jednorazových obalov a nahradiť ich aj eko-obalmi.
Vyrábali sme aj krásne voňajúce voskové sviečky ako inak z motívom blížiacimi sa veľkonočnými sviatkami zajačiky, vajíčka a aj včielky. Sviečka z včelieho vosku má jedinečnú vôňu prírody a teplý, príjemný plameň.
Naši malí včelári si obliekli aj včelárske oblečenie, ktoré využijú hlavne pri práci s včielkami už sa tešíme na ďalšie stretnutie pri medobrani.
Tento projekt sme mohli realizovať vďaka dotácií Úradu Vlády Slovenskej republiky.
Ďakujeme

2020